Aš padainuosiu dainų dainelę
Judėk šokio ritmu

Finalinės Futboliuko rungtynės
Spalvų, vitaminų ir laimės kupinos salotos!
Futboliukas kviečia rungtyniauti ir mokytis kartu
700 žingsnių Vilniaus širdin

Edukacinių robotukų „Blue-bot” kelionė keturmečių grupėje
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Žvinklytė:
2022 m. spalio 8-23 dienomis vyksta ES programavimo savaitė (https://codeweek.eu), šios iniciatyvos tikslas – sudominti vaikus ir suaugusiuosius programavimu ir skaitmeniniu raštingumu. Mokydamiesi programuoti suvokiame sparčiai besikeičiantį pasaulį, geriau suprantame, kaip veikia technologijos, ir tobuliname savo įgūdžius bei gebėjimus, kad galėtume rasti naujų idėjų ir kurti inovacijas. Šiais metais prie iniciatyvos prisijungė mūsų darželio ,,Voveraitės“ grupės vaikučiai ir jų mokytoja Kristina Žvinklytė inspiruota Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto doc. dr. Renatos Kondratavičienės. Spalio 13 -17 dienomis „Voveraitės” grupė buvo virtusi „Grybų karalyste”. Vartydami knygeles ir apžiūrėdami plakatus vaikučiai mokėsi pažinti grybus paveikslėliuose, vėliau – tyrinėdami grybus gyvai ir atlikdami įvairias menines veiklas. Pažintį sustiprino ir programavimo pradmenis vaikams įkvėpė edukaciniai robotukai „Blue-bot”.
Vaikai kartu su mokytoja išsiaiškino, kaip yra valdomas robotukas, kokios yra rodyklių krypčių reikšmės. Visi kartu braižė veiklų kilimėlį, spalvino grybų paveikslėlius. Išsikėlė tikslą – užprogramuoti robotuką ir padėti jam pasiekti grybą. Vaikai turėjo pabandyti sukurti nesudėtingą kelių komandų programą: išsirinkti labiausiai patinkantį grybą, įvardinti jo pavadinimą, o tam, kad sukurtų kelių komandų seką, veiklos kilimėlyje suskaičiuoti langelius ir išsiaiškinti, kiek kartų reikės paspausti veiklos rodyklę „į priekį”. Paleidus klavišą „Go” stebėti, kaip robotukas keliauja iki grybo, aiškintis, ar pavyko teisingai jį užkoduoti, o nepavykus – drąsiai bandyti iš naujo. Siekiant aktyvesnio vaikų bendradarbiavimo, žaidimo eigoje buvo pasiūlytas antras robotukas. Vaikai vėl kartu vardino grybų pavadinimus, o veiklos kilimėlyje dėjo juos į pasirinktą vietą, kūrė nesudėtingos sekos programas.
Atsižvelgiant į grupę lankančių vaikų amžių (4-5 metų), tai iš tiesų – unikali patirtis. Kurdami programą ir programuodami robotukus mažieji patyrė daugybę teigiamų emocijų, įtvirtino savo aplinkos pažinimo žinias, tobulino suvokimo, bendradarbiavimo, skaičiavimo, problemų sprendimo ir skaitmeninio raštingumo gebėjimus.
Video: „Grybų karalystėje”

Lopšelio -darželio “Vaidilutė” direktorės Aidos Makutėnienės komentaras:
Vaiko kūrybos skatinimas, erdvinio matymo išlaisvinimas ir mąstymas inovatyviai – ateities vaiko rengimas. Išmaniosios technologijos sparčiai ateina į ikimokyklines įstaigas, mokytojai kelia skaitmeninio raštingumo kompetencijas, Džiugu, jog ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Žvinklytė noriai dalyvauja iniciatyvose ir tokiuose projektuose kaip #CodeWeek , įtraukdama į juos mūsų mažuosius. Svarbiausia- saikingai ir prasmingai technologijas panaudoti ugdymo procese.
Kuo daugiau išgelbėto maisto
Būk pasveikintas, gimtasis Vilniau!
Lietuvos ir užsienio lietuvių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikai ir pedagogai dalyvavo mūsų įstaigos priešmokyklinio ugdymo mokytojos Žydrės Ramelienės organizuojamame tarptautiniame projekte „Būk pasveikintas, gimtasis Vilniau!“. Projekto tikslas- netradicinėmis priemonėmis sukurti menišką pasveikinimą Vilniui 700 metų jubiliejaus proga. Projekto nuostatai: pdf dokumentas.
Projekte dalyvavo 24 įstaigos iš Vilniaus, Kauno miestų, Vilniaus rajono. Džiugu, kad prisijungė užsienio lietuvių įstaigos iš Danijos, Singapūro, Londono.
Projektas buvo vykdomas nuotoliniu būdu, uždaroje Facebook grupėje „Būk pasveikintas, gimtasis Vilniau!”, https://www.facebook.com/groups/3204996586490658
Džiaugiamės vaikučių menine sklaida, mokytojų bendryste ir viliamės, kad užsimezgę partnerystės ryšiai bus tik pradžia naujiems kontaktams ir projektams!
Viešiname tik organizatorių ir vaikų asmenybių neatskleidžiančias projekto nuotraukas.
„Futboliuko” žaidynės kartu su profesionalais!
2021-2022 m.m. įsitraukėme į naują Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektą „Futboliukas”. Projekto tikslas: populiarinti futbolo žaidimą, vaikus sudominti sportu ir sveika gyvensena, pateikti futbolą kaip patrauklią ir veiksmingą ugdymo priemonę vaikams. Projektą organizuoja Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) ir Lietuvos futbolo federacija (LFF). Projekto partneriai Vilniaus mieste – Vilniaus miesto savivaldybė.
Projekte dalyvaujančioms ugdymo įstaigoms suteikiama visa metodika, reikalinga įgyvendinti Projekto programą.
2021 m. lapkričio 23d. įvyko planuotos „Futboliuko” draugiškos žaidynės lauke. Į žaidynes atvyko patys tikriausi futbolininkai, Talentų futbolo akademijos (TFA) treneriai Petras ir Raimondas. Vaikai įdėmiai klausėsi profesionalų patarimų, su nuostaba gėrėjosi trenerių triukais varant kamuolį bei su didžiuliu užsidegimu patys žaidė futbolą ir mokėsi spirti baudinius.
Futboliukas – tai ne tik sportas ir gera savijauta, tai mokymasis laikytis taisyklių, gebėjimas susitaikyti su pralaimėjimu, džiaugsmas pasiekus pergalę!
Mokomės žaliojoje aplinkoje ir iš jos
Atsižvelgdami į darželio lauko aplinką, siekdami puoselėti teritoriją ir suprasdami esminį tvarumo principą –aplinkosaugą, prieš ketverius metus ėmėmės iniciatyvos kritiškai pergalvoti lauko teritorijoje įkurtų lauko aikštelių ir edukacinių erdvių Konceptą. Siekdami, kad vaikai norėtų ne tik būti lauke, žaisti, bėgioti, bet ir mokytis, mes sukūrėme įvairias žaliąsias edukacines erdves. Edukacinės erdvės įkurtos ir toliau kuriamos labai apgalvotai ir racionaliai. Sodinant augalus jie komponuojami pagal žydėjimo laiką, jų biologines ir ekologines savybes. Visur prie augalų yra informacinės lentelės. Vaikams įrengtas pojūčių takelis, lauko bibliotekėlė, lauko klasė. Kiekviena vaikų grupė turi savo prižiūrimas augalų lysves. Jose augina daržoves, vaistinius augalus, tyrinėja vystymosi savitumus. Žaliosios atliekos kompostuojamos teritorijoje kompostinėje dėžėje. Visais metų laikais teritorijoje vaikams numatyta daug įvairių veiklų. Iš antrinių žaliavų, nenaudojamų sūpynių pagaminti suoliukai ir lauko bibliotekėlė. Surinkta gamtinė medžiaga naudojama edukacijai. Darželio bendruomenė, kurdama ir naudodama vaikų ugdymui(si) edukacines erdves siekia savo aplinką paversti žaliuojančiu, žydinčiu, stebuklų ir netikėtumų kupinu Sodu ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams
Be galo daug džiaugsmo teikia veiklos, kurios yra smagios ir prasmingos vaikams, žadinančios ir motyvuojančios pedagogams, patrauklios ir teikiančios viltį visai bendruomenei.
Žydintis kalnelis
Spalio mėn. startavo vaikų, pedagogų ir tėvų iniciatyva, užaugsianti į „Žydintį kalnelį”.
Tikslas: plėsti ir kurti gamtos ir vaiko sąlyčio zonas, ugdyti meilę ir pagarbą gamtai. Džiaugtis pavasarį žydinčiu lauko kalneliu.
Vaikai kartu su mokytojais sodina krokų svogūnėlius ant kalnelio. Kviečiamos įsitraukti ir šeimos. Kiekvienai grupei ant kalnelio yra paskirta vieta, kurioje pavasarį vaikučiai stebės pačių pasodintų krokų žydėjimą.
Puoselėjame gamtos grožį kartu!
Lauko edukacinės erdvės
Dalyvaujame Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos poskyrio švietimo įstaigų žalųjų edukacinių erdvių konkurse. Konkursas organizuojamas keliais etapais. Vertinamos žaliosios erdvės, aprašomos edukacinės veiklos, erdvių funkcionalumas, kūrybiškumas ir kt. kriterijai.
Respublikinis projektas „Mano širdelėj -visa Lietuva”
Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projektas „Mano širdelėj – visa Lietuva“ skiriamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 103-osioms metinėms paminėti. Projekto tikslas – ugdyti vaikų pilietiškumą, patriotiškumą, meilę Lietuvai. Projekte dalyvaujantys vaikai, naudodami pasirinktas dailės priemones ir technikas, atvaizdavo Lietuvą, meilę jai. Darbų nuotraukos buvo talpinamos projekto Facebook uždaroje grupėje. Projekto organizatoriai: Vilniaus lopšelio-darželio „Vaidilutė” laikinai pareigas einanti direktorė Aida Makutėnienė ir pavaduotoja ugdymui Violeta Bisikirskienė.
Projekte dalyvavo: 244 įstaigos, 336 mokytojai. 463 vaikai.
Projekto vykdymo laikas 2021m. vasario 1 – 16 d. Visiems projekto dalyviams ir jų mokytojams buvo išsiųstos skaitmeninės padėkos.
Projekto logotipas

Keli darbų pavyzdžiai
Bendra padėka visiems dalyviams

“Atmintis gyva, nes liudija”

,,AŠ ESU ŽALIAS ”
Žirmūnų bendruomenės organizuotas konkursas, skirtas darbeliams iš antrinių žaliavų „Aš esu žalias“
Atsakingas mokytojų požiūris į gamtą ir noras perteikti gamtosaugines vertybes vaikams per kūrybišką ir smagią veiklą! „Voveraitės” grupė dalyvavo Žirmūnų bendruomenės centro organizuojamame darbelių iš antrinių žaliavų konkurse ,,AŠ ESU ŽALIAS „. Dalyviai gavo padėkas, medalius ir knygelių.

,,Kalėdinių švieselių magija ”
Kad nugalėtų vienybė ir sutelktumas, gėris ir draugiškumas, kad širdys prisipildytų kalėdinio džiaugsmo. Plačiau apie projektą kviečiame skaityti čia:

Dalyvaujame MB „Arbora” programoje
Dalyvaujame MB „Arbora” programoje, kuri įstaigoms dovanoja sodinukus. Dabar auginsime savo ekologiškus vaisius! Daugiau kaip 1000 mokyklų ir darželių šįmet pasodins savo vaismedžių sodus. Mūsų darželio teritorijoje pasodintos 5 obelaitės ( „Ligol”, „Sampion”, „Florina” veislių ) ir trys kriaušės (rudeninė vėlyva veislė „Konferencinė”).

„Aktyviai, draugiškai, sveikai“
Sveikatos, mokymo ir ligų prevencijos centro bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro respublikinė iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“

„Vaivorykštės spalvų laboratorija“
Pedagogės Zita Žvinklienė ir Kristina Žvinklytė kartu su “Vyturėlio” ir “Voveraitės” grupių vaikučiais dalyvavo Vilniaus lopšelio- darželio „Prie pasakų parko” respublikiniame projekte „Vaivorykštės spalvų laboratorija”.

„Rudeninių Mandalų kūrimas “
Rudeninių Mandalų kūrimas iš daržovių, vaisių, gėlių, sėklų. Mūsų tikslas – visiems kartu sukurti rudeninę kompoziciją, kurios atlikimas kiekvieną skatina mąstyti, lavina smulkiąją motoriką, estetinius pojūčius ir ugdo bendruomeniškumą.

„Sveikatiada “
,,Sveikatiados“ projekto dalyvių sukurtas ,,Sveikatiados“ stendas, kuriame publikuojama visą projektinė medžiaga, vykdytos veiklos bei pasiekimai.

„Europos sporto savaitė 2020 “
Priešmokyklinukai dalyvauja „Europos sporto savaitė 2020”

„TYLOS GALIA“
Visuomenė triukšmą vertina kaip vieną iš didžiausių aplinkosaugos problemų. Pastaruoju metu daug dėmesio skiriama vaikų ir paauglių klausos sutrikimams, ypač išpopuliarėjus patogiems asmeniniams muzikos klausymosi įrenginiams (ausinukams).
Atsižvelgdami į akcijos „Tylos stebuklinga versmė“, skirtos Tarptautinei triukšmo supratimo dienai, rekomendacijas, dalyvaujame iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“- „Tylos galia”.
Grupėse šiandiena ir rytoj bus taikomos terapinės tylos, muzikos, meno ir žaidimų valandėlės, o meninio ugdymo mokytoja Diana vaikučiams parengė edukacinę programėlę, kurios metu tylą skatinama pamatyti, išgirsti, užuosti , pajausti..
