Atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją šalyje ir drastiškai didėjančius infekcijos susirgimų skaičius, informuojame, kad ugdymo procese dalyvauja tik tie vaikai, kurių tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu ( https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/960690a0389411eb8d9fe110e148c770 ).
Būtina visiems susitelkti šiuo kritiniu laikotarpiu ir į įstaigas, jei įmanoma, vaikų nevesti. Pažymėtina, kad vaikams, kurie ugdomi namuose, bus užtikrintas nuotolinis ugdymas. Nuotoliniu būdu besiugdantiems vaikams ugdymo mokestis nebus skaičiuojamas.
Nuotoliniu būdu, besikreipiantiems, teikiamos ir individualios švietimo pagalbos specialistų konsultacijos: logopedo, psichologo, spec. ir soc. pedagogo.
Organizuodami ugdymo procesą, laikomės šių pagrindinių principų:
- griežtai laikomasi grupių izoliacijos;
- atsižvelgiant į sumažėjusį vaikų lankomumą galimai bus jungiamos grupės. Sujungtose iki 3 metų amžiaus grupėse ugdyti ne daugiau 10 vaikų, virš 3 metų – ne daugiau 12 vaikų užtikrinant grupių izoliaciją (šis susitarimas galioja iki 2021 m. sausio 4 d.);
- maksimaliai išnaudoti galimybes vaikų ugdymui lauke (atskirose ugdymo erdvėse);
- vienoje grupėje dirba tie patys pedagogai ir jų padėjėjas (vengiama personalo kaitos);
- neorganizuoti bendrų renginių ir bendros veiklos;
- kūno kultūros ir meninio ugdymo pedagogai veiklą vykdo nuotoliniu būdu;
- laikytis saugumo ir higienos reikalavimų (patalpų valymas, dezinfekcija, vėdinimas, socialinė distancija, atlydintys ir priimantys vaikus asmenys dėvi kaukes);
- vaikų ir darbuotojų sveikatos būklės stebėjimas;
- karščiuojantys ar turintys peršalimo požymių, vaikai grupės veikloje nedalyvauja;
- darbuotojai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų užkrečiamų ligų požymiai, privalo likti namie ir konsultuotis su šeimos gydytoju.
Dėkojame visiems už sklandų bendradarbiavimą, atsakingumą ir situacijos rimtumo suvokimą.
Saugokime save ir vieni kitus!